info@mladizamakedonija.mk

Добредојдовте на официјалната веб страна на Млади за Македонија

Македонска платформа со 100 барања до политичките партии

Укинување на Преспанскиот договор, на договорот со Бугарија, на Охридскиот рамковен договор и на двојазичноста…

РЕАКЦИЈА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈАТА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА (НЕ)УСТАВНИОТ СУД

На Универзитетот Колумбија во САД се изучува Добрила Кацарска како пример за тоа како не треба да се води една судска постапка. Веројатно, ова не и доволно, па денес претседателката на Уставниот суд ја исполни новата задача од својот работодавец и продолжи со своите...

ДАЛИ ДРЖАВНИТЕ ОРГАНИ ПЛАНИРААТ АПСЕЊА И ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА ЗА ДА ПРОТУРКА УСТАВНИ ИЗМЕНИ? ДАЛИ ВЛАСТА ЌЕ СПРОВЕДЕ НОЌ НА ДОЛГИТЕ НОЖЕВИ?

Млади за Македонија и целата демократска јавност најостро ги осудувува јавно упатените пораки на власта до граѓаните за апсења и физичка ликвидација на граѓаните поради јавно напишано мислење на социјалните мрежи. Пред неколку дена, заканите за физичка ликвидација на...

БАРАЊЕ ЗА ВОЕНА ИНТЕРВЕНЦИЈА ПРОТИВ БУГАРИЈА!

Бараме Македонија да побара заседание на Советот за безбедност на Обединетите нации, активација на членот 5 од повелбата на НАТО и влез во заедничката програма на распоредување на нуклеарно оружје!

Најостра осуда на полициската бруталност, со бугарските колабористи во МВР веднаш да се расчисти

Млади за Македонија и целата демократска јавност најостро го осудуваат однесувањето на полицијата на Оливер Спасовски и бугарските колабористички структури во нејзе. Недозволиво е приведувањето на невини и мирни демонстрантот, само затоа што го изразиле своето...

МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ СЕВЕРНА, НИКОГАШ БУГАРСКА!

Битката за Македонија не е загубена, туку само одложена, а војната воопште не е ни започната!

Бараме оставка од Тимчо Муцунски поради бугарофилство и вршење политички притисок

Движењето Млади за Македонија најостро ja осудува изјавата на потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, кој во своето гостување на „Тема на денот" на ТВ Сител на 03.06.2022, од име на ВМРО-ДПМНЕ го поддржа внесувањето на Бугарите во Уставот и додаде тека тоа е...

Започна постапка за враќање на сонцето од Кутлеш

Доколку не се врати македонското 16 кракото сонце на спомениците, ќе започнмене со крстоносен поход со демострации, блокирање на општините и блокирање на меѓународниот автопат E75 „Александар Велики“

Ајде на референдум за независна Република Пиринска Македонија!

Ако нема македонско малцинство во Бугарија, ајде Бугарија нека дозволи референдум за независност на Пиринска Македонија! Ајде да видиме на дело дали има или нема Македонци во Пиринска Македонија! Ајде цел свет да види дали има или нема македонско малцинство во...

Доста беше! Итно разрешување на Бучковски и негово приведување!

Движењето Млади за Македонија бара итно разрешување на Владо Бучковски од позицијата "специјален претставник за Бугарија", негово приверување и прекин на преговорите со Бугарија. Бучковски со скандалозното интервју дадено за бугарскиот "Дневник" на 7 декември 2021, ги...

Коалицијата со неонацистот Села е највисок акт на национално велепредавство!

Движењето Млади за Македонија најостро ja осудува коалицијата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и албанската фашистичка партија Алијанса на Албанците, предводена од албанскиот неонацист Зијадин Села. Оваа албанска фашистичка партија учествуваше и гласаше за промената на името, се...

Слушни го повикот на татковината 

Биди дел од историската битка за Македонија, приклучи се на Млади за Македонија! 

Придружи ни се и стани дел од нас!

Кои сме ние?

Млади за Македонија е студентско друштво кое се бори против промена на името на нашата татковина Македонија и за заштита на основното право за саоопределување на Македонскиот нарот..

Ние сме непартиска организација кое ги обединува студентите и младите од сите политички спектруми соединети во одбрана на нашето име Македонија. >> Дознај повеќе <<

РЕАКЦИЈА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈАТА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА (НЕ)УСТАВНИОТ СУД

РЕАКЦИЈА НА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈАТА ОД ПРЕТСЕДАТЕЛКА НА (НЕ)УСТАВНИОТ СУД

На Универзитетот Колумбија во САД се изучува Добрила Кацарска како пример за тоа како не треба да се води една судска постапка. Веројатно, ова не и доволно, па денес претседателката на Уставниот суд ја исполни новата задача од својот работодавец и продолжи со своите...

прочитај повеќе
ДАЛИ ДРЖАВНИТЕ ОРГАНИ ПЛАНИРААТ АПСЕЊА И ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА ЗА ДА ПРОТУРКА УСТАВНИ ИЗМЕНИ? ДАЛИ ВЛАСТА ЌЕ СПРОВЕДЕ НОЌ НА ДОЛГИТЕ НОЖЕВИ?

ДАЛИ ДРЖАВНИТЕ ОРГАНИ ПЛАНИРААТ АПСЕЊА И ФИЗИЧКА ЛИКВИДАЦИЈА ЗА ДА ПРОТУРКА УСТАВНИ ИЗМЕНИ? ДАЛИ ВЛАСТА ЌЕ СПРОВЕДЕ НОЌ НА ДОЛГИТЕ НОЖЕВИ?

Млади за Македонија и целата демократска јавност најостро ги осудувува јавно упатените пораки на власта до граѓаните за апсења и физичка ликвидација на граѓаните поради јавно напишано мислење на социјалните мрежи. Пред неколку дена, заканите за физичка ликвидација на...

прочитај повеќе