info@mladizamakedonija.mk

Добредојдовте на официјалната веб страна на Млади за Македонија

Бараме оставка од Тимчо Муцунски поради бугарофилство и вршење политички притисок

Бараме оставка од Тимчо Муцунски поради бугарофилство и вршење политички притисок

Движењето Млади за Македонија најостро ja осудува изјавата на потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, кој во своето гостување на „Тема на денот” на ТВ Сител на 03.06.2022, од име на ВМРО-ДПМНЕ го поддржа внесувањето на Бугарите во Уставот и додаде тека тоа...
Бараме оставка од Тимчо Муцунски поради бугарофилство и вршење политички притисок

Започна постапка за враќање на сонцето од Кутлеш

Доколку не се врати македонското 16 кракото сонце на спомениците, ќе започнмене со крстоносен поход со демострации, блокирање на општините и блокирање на меѓународниот автопат E75 „Александар Велики“ Млади за Македонија ја известува јавноста дека веќе започна постапка...
Ајде на референдум за независна Република  Пиринска Македонија!

Ајде на референдум за независна Република Пиринска Македонија!

Ако нема македонско малцинство во Бугарија, ајде Бугарија нека дозволи референдум за независност на Пиринска Македонија! Ајде да видиме на дело дали има или нема Македонци во Пиринска Македонија! Ајде цел свет да види дали има или нема македонско малцинство во...
Бараме оставка од Тимчо Муцунски поради бугарофилство и вршење политички притисок

Доста беше! Итно разрешување на Бучковски и негово приведување!

Движењето Млади за Македонија бара итно разрешување на Владо Бучковски од позицијата “специјален претставник за Бугарија”, негово приверување и прекин на преговорите со Бугарија. Бучковски со скандалозното интервју дадено за бугарскиот...
Коалицијата со неонацистот Села е највисок акт на национално велепредавство!

Коалицијата со неонацистот Села е највисок акт на национално велепредавство!

Движењето Млади за Македонија најостро ja осудува коалицијата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и албанската фашистичка партија Алијанса на Албанците, предводена од албанскиот неонацист Зијадин Села. Оваа албанска фашистичка партија учествуваше и гласаше за промената на името, се...