Доста беше! Итно разрешување на Бучковски и негово приведување!

Доста беше! Итно разрешување на Бучковски и негово приведување!

Движењето Млади за Македонија бара итно разрешување на Владо Бучковски од позицијата “специјален претставник за Бугарија”, негово приверување и прекин на преговорите со Бугарија. Бучковски со скандалозното интервју дадено за бугарскиот...
Коалицијата со неонацистот Села е највисок акт на национално велепредавство!

Коалицијата со неонацистот Села е највисок акт на национално велепредавство!

Движењето Млади за Македонија најостро ja осудува коалицијата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и албанската фашистичка партија Алијанса на Албанците, предводена од албанскиот неонацист Зијадин Села. Оваа албанска фашистичка партија учествуваше и гласаше за промената на името, се...
Со Рамковниот не може повеќе да се живее, затоа мора да се укине

Со Рамковниот не може повеќе да се живее, затоа мора да се укине

Ние младите Македонци го креваме гласот против тиранијата и апартхејдот кој го чувствуваме секој ден, во држава каде ние сме граѓани од втор ред! Граѓани без право на глас! Ние не планираме да ја фрлиме во пламен нашата иднина, иднината на нашите деца и внуци, која...
Со Законот за државјанство повторно не предадоа и забија нож во грбот!

Со Законот за државјанство повторно не предадоа и забија нож во грбот!

Движењето Млади за Македонија најостро го осудува донесувањето на Законот за државјанство, каде што ќе се даваат македонски државјанства буквално со сметка за струја! Со овој закон, ќе се овозможи преку 80 000 Албанци од Косово да добијат македонско државјанство, 250...
МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ СЕВЕРНА, НИКОГАШ БУГАРСКА!

МАКЕДОНИЈА НИКОГАШ СЕВЕРНА, НИКОГАШ БУГАРСКА!

Борбата за Македонија нема свој крај, борбата за Македонија има само свој почеток! Денес се навршуваат 3 години од потпишувањето на срамниот Преспански договор, а во меѓувреме ни се подготвува нов предавнички договор со Бугарија. Но ние сме тука да се бориме до крај...
Република Македонија да побара меѓународна интервенција во Бугарија!

Република Македонија да побара меѓународна интервенција во Бугарија!

Преку скандалозното иредентистичко видео, Бугарија изврши модерна агресија на територијалниот интегритет и суверинитет на Република Македонија! Видеото на бугарскиот официјален претставник изобилува со говор на омраза кон Македонците, со закани за поделба на Република...