info@mladizamakedonija.mk

Добредојдовте на официјалната веб страна на Млади за Македонија

Започна постапка за враќање на сонцето од Кутлеш

Започна постапка за враќање на сонцето од Кутлеш

Доколку не се врати македонското 16 кракото сонце на спомениците, ќе започнмене со крстоносен поход со демострации, блокирање на општините и блокирање на меѓународниот автопат E75 „Александар Велики“ Млади за Македонија ја известува јавноста дека веќе започна постапка...
Ајде на референдум за независна Република  Пиринска Македонија!

Ајде на референдум за независна Република Пиринска Македонија!

Ако нема македонско малцинство во Бугарија, ајде Бугарија нека дозволи референдум за независност на Пиринска Македонија! Ајде да видиме на дело дали има или нема Македонци во Пиринска Македонија! Ајде цел свет да види дали има или нема македонско малцинство во...
Започна постапка за враќање на сонцето од Кутлеш

Доста беше! Итно разрешување на Бучковски и негово приведување!

Движењето Млади за Македонија бара итно разрешување на Владо Бучковски од позицијата “специјален претставник за Бугарија”, негово приверување и прекин на преговорите со Бугарија. Бучковски со скандалозното интервју дадено за бугарскиот...
Коалицијата со неонацистот Села е највисок акт на национално велепредавство!

Коалицијата со неонацистот Села е највисок акт на национално велепредавство!

Движењето Млади за Македонија најостро ja осудува коалицијата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и албанската фашистичка партија Алијанса на Албанците, предводена од албанскиот неонацист Зијадин Села. Оваа албанска фашистичка партија учествуваше и гласаше за промената на името, се...
Со Рамковниот не може повеќе да се живее, затоа мора да се укине

Со Рамковниот не може повеќе да се живее, затоа мора да се укине

Ние младите Македонци го креваме гласот против тиранијата и апартхејдот кој го чувствуваме секој ден, во држава каде ние сме граѓани од втор ред! Граѓани без право на глас! Ние не планираме да ја фрлиме во пламен нашата иднина, иднината на нашите деца и внуци, која...
Со Законот за државјанство повторно не предадоа и забија нож во грбот!

Со Законот за државјанство повторно не предадоа и забија нож во грбот!

Движењето Млади за Македонија најостро го осудува донесувањето на Законот за државјанство, каде што ќе се даваат македонски државјанства буквално со сметка за струја! Со овој закон, ќе се овозможи преку 80 000 Албанци од Косово да добијат македонско државјанство, 250...